Celal Kafşakoğlu

            1955 Yılında Kastamonu merkez Hacı Köyünde doğmuş, ilkokulu kendi köyünde, ortaokul ve liseyi Kastamonu'da okumuş olup 1976 yılında Kastamonu İli Bozkurt ilçesi Alantepe İlkokulunda öğretmenliğe başlamıştır. 1979 Hakkari, 1982 yılında Sivas ve 1985 Kastamonu merkeze bağlı Kızılkese, 1987 yılında Sırsöğütler köyünde, 1985 yılında Eğitim Araçları ve Donatım Merkezi Müdürlüğünde, en son 23 Ağustos İlköğretim Okulunda iki yıl çalışarak 2002 yılında aynı okuldan emekli olmuştur.

          1989 Yılında kurulan Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı kurucu üyeliği ve 1990 yılında Vakıf Başkanlığını yürütürken, bu yıllarda başlatılan sendikacılık çalışmalarında Kastamonu İl Temsilciliği görevlerinde bulunmuş, Türk Eğitim Sen başta olmak üzere diğer sendikaların kurulmasında aktif olarak çalışmış, daha sonra Türk Eğitim-Sen Kastamonu Şube Başkanlığını emekli olana kadar sürdürmüştür.

           Emekli olduktan sonra da; Emekli Memurlar Derneğini kurmuş daha sonra da Yarım Elma Gönül Alma Derneğini kurarak çalışmalarına devam etmektedir.

           Celal Kafşakoğlu bu çalışmaların yanında MHP İl Yönetim Kurulunda İl Sekreteri olarak da hizmetlerine devam etmektedir.