05.04.2019

TÜRKAV Kastamonu Şubesi’nde Bayrak Değişimi

TÜRKAV Kastamonu Şubesi’nde Bayrağı Hamdi Özden teslim aldı.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesi 30. Olağan İstişare toplantısı geniş bir katılımla yapıldı. 
Kastamonu Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, MHP Kastamonu İl ve Merkez İlçe Yöneticileri, MHP Eski Milletvekili Emin Çınar, MHP Kastamonu İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanı Yunus Abayoğlu, Türk Ocakları Kastamonu Şube Başkanı M. Serhat Yılmaz, Türkiye Kamu Sen Kastamonu Temsilcisi ve Türk Eğitim Sen Kastamonu Şube Başkanı Nedim Afacan, Türk Sağlık Sen Kastamonu Şube Başkanı Cengiz Büyükkapucu, Türk Tarım Orman Sen Kastamonu Şube Başkanı Ahmet Usta, Türk Büro Sen Kastamonu Şube Başkanı Satılmış Kahveci, Türk Diyanet Vakıf Sen Kastamonu Şube Başkanı Sadık Aktaş, Türk Yerel Hizmet Sen Kastamonu Şube Başkanı Hikmet Çıvgın, Türk Enerji Sen Kastamonu Şube Başkanı Mehmet Yazar, Türk Haber Sen Kastamonu Şube Başkanı  Necdet Kutucu, Hz. Pir Şeyh Şaban-ı Veli Kültür Vakfı Başkanı Dr. Muharrem Avcı, Kutlu Bilgi Derneği Başkanı Ahmet Emiralioğlu, KÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Atalan, KÜ Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı M. Serhat Yılmaz, KÜ Mühendislik Fakültesi Dekanı Özgür Öztürk, KÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Cevdet Yakupoğlu, Türkav Eski Başkanları, Türkav Kastamonu Şubesi Üyeleri ve birçok misafir programa katılanlar arasındaydı. 
Yaklaşık 4 yıldır Türkav Kastamonu Şube Başkanı olan Abdullah Ünal konuşmasında, "Kastamonu'da 30 yıl önce kurulan TÜRKAV'ın tarihi ve kültürel faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Kastamonu'da en kapsamlı ve en geniş kitlelere hitap eden programları gerçekleştiren sivil toplum kuruluşu olan vakfımızın, bundan sonra da yeni başkan ve yöneticileri ile Kastamonu’muza hizmet için, en iyi şekilde faaliyetlerine devam edeceğine inanıyorum.” dedi. 
Yaptıkları başarılı çalışmalar dolayısıyla Abdullah Ünal ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederek plaket takdim eden Türkav  Kastamonu Şube Başkanı Hamdi Özden ise konuşmasında:
“Bundan otuz yıl önce vakfımızın kurucusu merhum Alparslan Türkeş "Hepiniz birer Türk bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin ve yere düşürmeyin.” demişti. Bizler de bu kutlu davayı en iyi şekilde temsil etmek üzere görevi üstlenmiş bulunuyoruz. Türk milletinin maddi ve manevi olarak yücelmesi için elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz. Türk milleti ve özellikle Türk gençliğine milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin kazandırılması amacıyla konferanslar, seminerler, sosyal, kültürel, sportif ve bilimsel çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Bu çalışmalarda üyelerimizin ve Kastamonu halkının her zaman olduğu gibi yanımızda olacağından eminim. Allah utandırmasın.” dedi.
-- 
Cesaretin Bittiği Yerde Esaret Başlar!!!

 

 

 

 

 

Fotograflar için tıklayınız.

 

 

 

 

 

05.03.2019

Mehmet Feyzi Efendi, kabri başında anıldı

    
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesi ve Kutlu Bilgi  Derneği tarafından organize edilen programda, Kastamonu’nun alim, fazıl ve mütefekkirlerinden merhum Mehmet Feyzi Efendi, ahirete intikalinin 30. vefat yılında kabri başında TÜRKAV Genel Başkanı Ebubeklr KORKMAZ'ın da katılımıyla anıldı. Binlerce kişinin katıldığı törende Kuran’ı Kerim okundu dualar yapıldı. .. Gümüşlücedeki Hatim Duasının ardından Mehmet Feyzi Efendi konulu konferans ise Kastamonu Belediyesi Nikah konferans salonunda yapıldı. Yıllarını eğitime adamış aynı zamanda yazar olan Kastamonu Üniversitesinde de öğretim görevlisi olarak görev yapan Dr. Muharrem Avcı Mehmet Feyzi Efendi hakkında önemli bilgiler verdi.

Abdullah ÜNAL
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı
Kastamonu Şube Başkanı

 

 

 

 

 

 

28.02.2019

Mehmet Feyzi Efendi'yi Anma Haftası Programı

DAVETİYE  
    
Kastamonu'muzun Âlim, Fâzıl ve Mütefekkirlerinden Merhum Mehmet Feyzi Efendi Hazretlerinin ahirete irtihalinin 30. Sene-i Devriyesi münasebetiyle hazırlamış olduğumuz programa teşriflerinizi bekleriz.

Abdullah ÜNAL
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı
Kastamonu Şube Başkanı

 

 

 

 

 

 

 

05.03.2018

Mehmet Feyzi Efendi, kabri başında anıldı

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesi ve Kutlu Bilgi  Derneği tarafından organize edilen programda, Kastamonu’nun alim, fazıl ve mütefekkirlerinden merhum Mehmet Feyzi Efendi, ahrete intikalinin 29. vefat yılında kabri başında anıldı.
Mehmet Feyzi Efendi’nin Gümüşlüce Mezarlığındaki kabri başında sağanak yağış altında düzenlenen programda, Kastamonu’nun mümtaz imam hatipleri tarafından Kuran-ı Kerim tilavet edildi. Hatim duasının akabinde misafirlere ikramda bulunuldu. Mehmet Feyzi Efendi’yi anma programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kabir başına akın eden vatandaşlar, dua etmek için uzun kuyruklar oluşturdu.
Mehmet Feyzi Efendi’nin hayatı anlatıldı
Kabri başında anma programının ardından Mehmet Feyzi Efendi’nin hayatını anlatan konferans düzenlendi. Rüya Düğün Salonunda gerçekleştirilen konferansta konuşan TÜRKAV Kastamonu Şube Başkanı Abdullah Ünal, Mehmet Feyzi Efendi’nin hayatını gelecek nesillere aktarılmasından üzerlerinde bir sorumluluk olarak gördüklerini belirterek, “1989 yılından itibaren Kastamonu’nun manevi şahsiyetlerini anmış ve anmaya da devam edecektir. Ayrıca Fetih Şöleni de düzenlemektedir. Bundan sonrada düzenleyecektir” dedi.
Ünal, Mehmet Feyzi Efendi’nin yaşantılarından kesitler anlatarak kendilerinin de bunlara sahip çıkacaklarını ve bunlar üzerinde yaşantılarını sürdüreceklerini kaydetti. Konuşmaların ardından Kastamonu Üniversitesi Fen Edebiyat Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cevdet Yakupoğlu tarafından “Yesevi Ata’nın Kastamonu’da atan kalbi: Mehmet Feyzi Efendi” konulu konferans verdi. Konferansın ardından katılımcılara çekme helva ikram edildi.
Mehmet Feyzi Efendi’yi anma törenine Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, 24. ve 25. Dönem Kastamonu Milletvekili Emir Çınar, MHP İl Başkanı İbrahim Maşalacı, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

 

 

 

 

 

19.02.2018

DAVET      
Kastamonu'muzun Âlim, Fâzıl ve Mütefekkirlerinden Merhum Mehmet Feyzi Efendi Hazretlerinin ahirete irtihalinin 29. Sene-i Devriyesi münasebetiyle hazırlamış olduğumuz programa teşriflerinizi bekleriz.


Abdullah ÜNAL
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı
Kastamonu Şube Başkanı

 

 

 

22.11.2017

6. TARİH VE KÜLTÜR GECESİNE DAVETLİSİNİZ

09 Aralık 2017 Cumartesi günü saat 19.30 da Kuzeykent Grand Moni Konferans Salonunda İstanbul Ayvansaray Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celalettin YAVUZ' un"İŞİD SONRASI ORTADOĞU VE TÜRKİYE" konulu konferansının da yapılacağı 6. TARİH VE KÜLTÜR GECESİNE tüm halkımız davetlidir.

Abdullah ÜNAL
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı
Kastamonu Şube Başkanı

 

 

 

 

19.05.2017

FETİH VE GENÇLİK ŞÖLENİNDE COŞKULU KUTLAMA

İstanbul’un Fethi’nin 564’üncü Yıldönümü dolayısıyla, Kastamonu Ülkü Ocakları ve Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Kastamonu Şubesi (TÜRKAV) tarafından Fetih ve Gençlik Şöleni gerçekleştirildi. Rüya Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Fetih ve Gençlik Şöleni’nde ozan Arif Atılgan ve sanatçı Ali Kınık katılımcılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Geceye Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkan Vekili ve il yönetim kurulu, MHP Merkez İlçe Başkan Vekili ve ilçe yönetim kurulu ile sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katılım sağladı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, akabinde TÜRKAV’ın düzenlediği şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilere hediyelerinin takdim edilmesiyle devam etti. Öğrenciler, şiirler okuyarak geceye renk katılar.

“BU GECE BİR OLALIM, DİRİ OLALIM GECESİDİR”

Ülkü Ocakları İl Başkanı, gecede konuşma gerçekleştirdi. Gecenin birlik gecesi olduğunu kaydeden Ülkü Ocakları İl Başkanı Resul Köprülü; “Bu gece öyle sıradan bir gece değildir. Bu gece bir olalım, diri olalım gecesidir. Bu ses Alparslan Gazi’nin Malazgirt’ten, Fatih Sultan Mehmet Han’ın İstanbul’dan, Mustafa Kemal Atatür’ün Samsun’dan, Alparslan Türkeş’in tabutluktan çıkan sesidir. Bu ses davasını, ülkesini, bütün değerlini el üstünde tutan Ülkü Ocakları’nın gür sesidir. 3 buçuk senedir görev yapmaktayım, bu süre içerisinde benimle yol arkadaşlığı yapan bu bozkurtlarla bine yakın program sığdırdık. Bazıları ‘Bu kadar programı yapıyorlar da neden yapıyorlar?’ diyor, önce Allah’ın rızası sonra kulların duası, başka hiçbir şey için değil. Şunu çok iyi biliyoruz ki ülkücü, ülkücünün kurdu olmazsa ülkücü hareketin önüne hiç kimse duramaz” dedi.

“ANADOLU TOPRAĞI BİZLERE LÜTFEDİLMİŞTİR”

TÜRKAV Başkanı Abdullah Ünal da kısa bir konuşma gerçekleştirerek; “Fetih denildiğinde aklıma 2 olay gelir. Birisi Anadolu’nun gönül fethidir. Bu dava, Ahmed Yesevi Hazretleri gibi büyük neferlerin işlerinden, eşlerinden, aşlarından vazgeçenlerin gayretleriyle şuanda üzerinde yaşadığımız Anadolu toprağı bizlere lütfedilmiştir. İkincisi de çağ açıp, çağ kapatan Fatih Sultan Mehmet Han Hazretleri’nin İstanbul’un Fethi sırasında öyle bir an yaşanır ki atını denize sürer ve derki ‘Ya ben İstanbul’u alırım, ya İstanbul beni’ Emeği geçen her kese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Protokol konuşmalarının ardından, Arif Atılgan ve Ali Kınık kalabalık bir topluluğu müzikleriyle eğlendirdi.

 

 

15.05.2017

28. FETİH VE GENÇLİK ŞÖLENİTÜRKAV Kastamonu Şubesi ve  ÜLKÜ OCAKLARI İl Başkanlığı olarak "28. Fetih ve Gençlik şöleni"   kapsamında düzenlediğimiz, Ali KINIK ve Arif ATILGAN'ın sanatçı olarak katılacağı konsere teşriflerinizi bekleriz.

 

Tarih:18  Mayıs - Perşembe 
Saat:19.00
Yer: Rüya Düğ. ve Kong. Merk. (Eski sanayi sitesi)  


Abdullah ÜNAL 
TÜRKAV-Kastamonu 

 

03.05.2017

TÜRKAV KASTAMONU ŞUBESİ ŞİİR OKUMA YARIŞMASI
                Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesi olarak 28.sini düzenleyeceğimiz Fetih Şöleni Etkinlikleri kapsamında ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim (lise) öğrencilerine yönelik Şiir Okuma Yarışması yapılacaktır. ÖğrencilerinTürk-İslam Edebiyatının önde gelen Şairlerinden seçme şiirleri ezbere seslendireceği yarışma 13.05.2017 Cumartesi günü
TÜRKAV Kastamonu Şubesi Konferans Salonu’nda öğrenci ve velilerinin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

BAŞVURU FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

ŞİİR OKUMA YARIŞMASI İLE İLGİLİ AÇIKLAMALAR

Yarışma Konusu Şiirler:
İLKOKUL              :Orhan Şaik GÖKYAY      -              Bu Vatan Kimin
ORTAOKUL         :Arif Nihat ASYA               -              Fetih Marşı
LİSE                      :Dilaver CEBECİ              -              Şahlanış Marşı

ÖDÜLLER:
- Birincilere 1’er Adet Gram Altın
- İkinci ve üçüncülere  1’er Adet Yarım Gram Altın
- Tüm Katılımcılara Kitap Hediyesi

Yarışma Tarihi     : 13.05.2017
Yer                          : TÜRKAV Kastamonu Şubesi Konferans Salonu
Saat                        : 15:30

Müracaat Yerleri  :
- Ülkü Ocakları Kastamonu İl Başkanlığı
- TÜRKAV Kastamonu Şube Başkanlığı
- Türkiye Kamu-Sen Kastamonu İl Temsilciliği

NOT: Öğrenciler yarışmada şiirlerini ezbere okuyacaktır.

 

 

Resimler için Tıklayınız

 

 

07.03.2017

“MEHMET FEYZİ EFENDİ SEVGİSİ”
 GÜMÜŞLÜCE’Yİ ISITTI

Kastamonu’muzun manevi mimarlarından Mehmet Feyzi Efendi soğuk havaya rağmen binlerce seveni tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla bir kez daha anıldı.

TÜRKAV (Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı) Kastamonu Şubesi ve Kutlu Bilgi Derneği tarafından hazırlanan programda; Kastamonu'muzun Âlim, Fâzıl ve Mütefekkirlerinden Merhum Mehmet Feyzi Efendi, ahirete irtihalinin 28. vefat yılında bir dizi etkinlikle yâd edildi.


Yazının devamı için tıklayınız


                                            
                                                   Tertip Heyeti

 

 

 

07.02.2017

DAVET      
Kastamonu'muzun Âlim, Fâzıl ve Mütefekkirlerinden Merhum Mehmet Feyzi Efendi Hazretlerinin ahirete irtihalinin 28. Sene-i Devriyesi münasebetiyle hazırlamış olduğumuz programa teşriflerinizi bekleriz.


TARİH              : 05.03.2017 PAZAR
HATİM DUASI : SAAT 10.30 DA  GÜMÜŞLÜCEDEKİ   KABRİ   BAŞINDA
KONFERANS : 05.03.2017 PAZAR SAAT 13.30
(RÜYA  DÜĞÜN SALONU (ESKİ SANAYİ SİTESİ BUYRUK OTO YANI)
KONUŞMACI  : ŞEVKET OĞUZ ÜNAL
(İLAHİYATÇI-EĞİTİMCİ)
KONU               : MİLLİ BÜNYEDE BİRLİK, ÜLKEDE DİRLİK


                                            
                                                   Tertip Heyeti

 

 

 

19.12.2016

“CENNETTEKİ EN BÜYÜK ORDU TÜRK ORDUSUDUR”
TÜRKAV 5. TARİH VE KÜLTÜR PROGRAMINI GERÇEKLEŞTİRDİ
         Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Kastamonu Şubesi 5. Tarih ve Kültür Gecesini büyük bir katılımla gerçekleştirdi. Cumartesi akşamı Grand Moni konferans salonunda Araştırmacı-Eğitimci Mustafa Gezici tarafından hazırlanan Hicaz Demir Yolları Sergisi açılışıyla başlayan program, Mehmet Ali Kurt’un okuduğu Kur’an-ı Kerim ve ardından şehitlerimiz için yapılan dua ile devam etti. 

Haberin devamını okumak için tıklayınız

Abdullah ÜNAL
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı
Kastamonu Şube Başkanı

 

Resimler

 

10.12.2016

2016 YILI GENEL KURUL İSTİŞARE TOPLANTISI YAPILDI 

2016 Yılı İstişare toplantısı 10.12.2016 Cumartesi günü saat 17.00'de Turkav Toplantı salonunda yapıldı. Katılan tüm üyelerimize teşekkür ederim. 

Abdullah ÜNAL
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı
Kastamonu Şube Başkanı

06.12.2016

5. TARİH VE KÜLTÜR GECESİNE DAVETLİSİNİZ

17 Aralık 2016 Cumartesi günü saat 19.30 da Kuzeykent Grand Moni Konferans Salonunda Kastamonu Üniversitesi Fen Edb. Fak. Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Cevdet YAKUPOĞLU'nun"MUSUL: BİN YILLIK TÜRK YURDU; KİMLER TUZAK KURDU?" konulu konferansının da yapılacağı 5. TARİH VE KÜLTÜR GECESİNE tüm halkımız davetlidir.

Abdullah ÜNAL
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı
Kastamonu Şube Başkanı

 

 

 

 

 

 

19.10.2016

KASTAMONU'NUN MANEVİ BÜYÜKLERİNDEN TANINMAYAN SAHABİ KAYSÜ'L HEMEDÂNİ EL ASGAR HAZRETLERİNİ ANMA PROGRAMINA DAVETLİSİNİZ


"Peygamber Efendimiz Hz.Muhammed (s.a.v)'in İstanbul'un Fethi müjdesine nâil olabilmek için Anadolu'ya yapılan akınlardan birinde Kastamonu Kalesi civarında şehit düşmüş ve oraya defnedilmiş Kaysü'l Hemedâni El Asgar (Hemedânlı Küçük Kay s) Hazretlerini anmak amacıyla düzenlemiş olduğumuz programa teşriflerinizi bekleriz."


Tarih: 22 Ekim 2016 - Cumartesi      Saat: 12.00                                
Yer: Hepkebirier camii ve Türbesi   
                         
Not: Program sonrası aşure ikramı olacaktır.

Abdullah ÜNAL
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı
Kastamonu Şube Başkanı

 

 

 

 

06.06.2016

ULUSAL VE YEREL BASINDA YAYINLANAN TÜRKAV KASTAMONU ŞUBESİ HABERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

 

 

 

 

 

30.05.2016

SELÇUK HATUN TÜRBESİ ZİYARET EDİLDİ

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV)Kastamonu Şubesi, İstanbul’un Fethi’nin 563. yılında geleneksel olarak düzenlediği Fetih Şöleni kapsamı içerisinde yer alan Selçuk Hatun Türbesine ziyaret programı düzenledi.

Selçuk Hatun Türbesini ziyaret eden TÜRKAV, türbe ziyareti esnasında hatim duası yaptı.

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV)Kastamonu Şube Başkanı Abdullah Ünal, “Fatih, Kastamonu’ya olan vefa borcunu bu memleketi alırken kan dökmeyerek ve oğlu Cem Sultan’ı Kastamonu’ya vali yaparak ödemiştir. Kastamonu da Fatih’e olan şükran duygularını ve akrabalık bağlarını, yapacağı programlar ve edeceği dualar ile yaşatacaktır. Türk ve İslâm dünyasının büyük hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmet Han’ı, Kastamonulu akrabalarını, bütün Türk büyüklerini ve aziz şehitlerimizi burada bir kez daha rahmetle anıyoruz” dedi.

Haberin devamını okumak için tıklayınız

Abdullah ÜNAL
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı
Kastamonu Şube Başkanı

 

 

 

 

 

30.05.2016

27. FETİH ŞÖLENİ

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Şubesi, İstanbul’un Fethi’nin 563’üncü yılını kutlama ve Fatih Sultan Mehmet Han ve Annesi Hüma Hatun’u anma amacıyla, Fetih Şöleni düzenledi. Santra Park’ta düzenlenen 27’nci Geleneksel Fetih Şöleni kutlamalarında, hemşerimiz Polis Memuru Uğur Yıldız’ın şehit olması dolayısıyla programın müzikli kısımları iptal edildi.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla ile başlayan Fetih Şöleni, İmam Hatip Lisesi öğrencisi Emre Kısa’nın Kuran-ı Kerim tilaveti ve İl Müftülüğü vaizlerinden İbrahim Kurt’un duasıyla devam etti. TÜRKAV Şube Başkanı Abdullah Ünal’ın protokol konuşmasının akabinde, TEKBİR İlahi Grubu tasavvuf müzikleriyle geceyi renklendirdi. Şölen, şiir dinletisi ve şiir okuma yarışması ödül töreninin ardından Küre-i Nühas İstiklal Yolu Mehter Takımı gösterisiyle sona erdi.

Haberin devamını okumak için tıklayınız

Abdullah ÜNAL
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı
Kastamonu Şube Başkanı

 

 

 

22.05.2016

TÜRKAV KASTAMONU ŞUBESİNDEN
27. FETİH ŞÖLENİNE DAVETLİSİNİZ

İstanbul'un Fethi'nin 563. yılını kutlama, Fatih Sultan Mehmet Han ve annesi Hüma Hatun'u anma amacıyla düzenlediğimiz 27. Geleneksel Fetih Şöleni'ne teşriflerinizi bekleriz.


PROGRAM

27.05.2016 CUMA

KASTAMONU İSMAİL BEY CAMİİNDE TATLI İKRAMI
( Cuma Namazına Müteakip )

20:30 Santra Parkta Fetih Şöleni Kutlamaları

 • Tasavvuf Musikisi ( Tek-Bir İlahi Grubu )
 • Türkistan Müziği
 • Kahramanlık Türküleri ( Grup Ülkü )
 • Şiir Dinletileri
 • Şiir Okuma Yarışması Ödül Töreni
 • Mehter Gösterisi ( Küre-i Nühas İstiklal Yolu Mehter Takımı )

28.05.2016 CUMARTESİ

 • Kırkçeşme Selçuk Hatun Türbesi Ziyareti (İkindi Namazına Müteakip )

Abdullah ÜNAL
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı
Kastamonu Şube Başkanı

 

 

 

Katılım Formunu İndirmek için Tıklayınız

25.04.2016

TÜRKAV KASTAMONU ŞUBESİ ŞİİR OKUMA YARIŞMASI
                Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesi olarak 27.sini düzenleyeceğimiz Fetih Şöleni Etkinlikleri kapsamında ilkokul, ortaokul ve ortaöğretim (lise) öğrencilerine yönelik Şiir Okuma Yarışması yapılacaktır. ÖğrencilerinTürk-İslam Edebiyatının önde gelen Şairlerinden seçme şiirleri ezbere seslendireceği yarışma 14.05.2016 Cumartesi günü
Kutlu Bilgi Derneği Konferans Salonu’nda öğrenci ve velilerinin katılımıyla gerçekleştirilecektir.

Yarışma Konusu Şair ve Şiirler:

 1. Orhan Şaik GÖKYAY                           Bu Vatan Kimin
 2. Arif Nihat ASYA                                    Fetih Marşı
 3. Arif Nihat ASYA                                    Bayrak Şiiri
 4. Hüseyin Nihal ATSIZ                            Kahramanlık Şiiri
 5. Mehmet Emin YURDAKUL                 Cenge Giderken
 6. Mehmet Akif ERSOY                           Ordunun Duası
 7. Ahmet CEVAD                                     Çırpınırdın Karadeniz
 8. Necmettin Halil ONAN                         Dur Yolcu
 9. Fuat AZGUR                                         Mehmedim

Yarışma Tarihi      : 14.05.2016
Yer                         : Kutlu Bilgi Derneği Konferans Salonu
Saat         : Yarışmaya katılacaklara SMS ile daha sonra bildirilecektir

NOT: Öğrenciler yarışmada yukarıda yazılı şiirlerden istediği bir tanesini ezbere okuyacaktır.

 

Fotograflar için tıklayınız

 

08.03.2016

VEFATININ 27. YILINDA MEHMET FEYZİ EFENDİ’Yİ ANMA PROGRAMINDA BÜYÜK İZDİHAM
Kastamonu’muzun manevi mimarlarından Mehmet Feyzi Efendi binlerce seveni tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla bir kez daha anıldı

TÜRKAV (Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı) Kastamonu Şubesince hazırlanan programda; Kastamonu'muzun Âlim, Fâzıl ve Mütefekkirlerinden Merhum Mehmet Feyzi Efendi, ahirete irtihalinin 27. vefat yılında çeşitli etkinliklerle yâd edildi.
 04 Mart 2016 Cuma günü Barutçuoğlu Alış Veriş Merkezinde Mehmet Feyzi Efendi ile ilgili resim ve belgelerden oluşan bir sergi ile başladı.
Haberin devamını oku

 

 

 

22.02.2016

DAVET      
Kastamonu'muzun Âlim, Fâzıl ve Mütefekkirlerinden Merhum Mehmet Feyzi Efendi Hazretlerinin ahirete irtihalinin 27. Sene-i Devriyesi münasebetiyle hazırlamış olduğumuz programa teşriflerinizi bekleriz.


TARİH              : 06.03.2016 PAZAR
HATİM DUASI : SAAT 10.30 DA  GÜMÜŞLÜCEDEKİ   KABRİ   BAŞINDA
KONFERANS : 06.03.2016 PAZAR SAAT 13.30
(RÜYA  DÜĞÜN SALONU (ESKİ SANAYİ SİTESİ BUYRUK OTO YANI)
KONUŞMACI  : NECMETTİN NURSAÇAN
EMEKLİ DİYANET İŞLERİ BAŞKAN YARDIMCISI
KONU               : AİLEDE HUZUR, YURTTA HUZUR

SERGİ: 4-5-6.03.2016 SAAT:14.00 BARUTÇUOĞLU AVM. 1. KAT
                                            
                                                   Tertip Heyeti

 

 

 

21.12.2015

KASTAMONU TÜRKAV‘IN GELENEKSEL TARİH VE KÜLTÜR GECESİ’NDE BÜYÜK COŞKU

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (Türkav), 19 Aralık 2015 Cumartesi akşamı Kastamonu Kuzeykent Grand Moni Salonunda 4. Tarih ve Kültür Gecesi düzenledi.

Kültür Gecesi etkinliği kapsamında Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Haşan Onat’ "Türk-İslam Medeniyetinin Yeniden İnşasında Maturidilik” konusunda konferans verdi.

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen programa katılım yoğun oldu.


Resimler için tıklayınız

 

Afiş

 

08.12.2015

4. TARİH VE KÜLTÜR GECESİNE DAVETLİSİNİZ

19 Aralık 2015 Cumartesi günü saat 19.00 da Kuzeykent Grand Moni Konferans Salonunda Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Onat'ın "TÜRK-İSLAM MEDENİYETİNİN YENİDEN İNŞASINDA MATURÎDÎLİK" konulu konferansının da yapılacağı 4. TARİH VE KÜLTÜR GECESİNE tüm halkımız davetlidir.

Davetiyeyi indirmek için tıklayınız

 

 

03.11.2015

DEVİR TESLİM

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma Ve Dayanışma Vakfı Kastamonu Şubesi Başkanımız Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu görevi Abdullah Ünal'a devretti. 3 yıllık görev süresini tamamlayan Yakupoğlu yeni yönetime başarılar diledi.

 

 

19.10.2015

Kastamonu Fatihi Atabey Gazi Rahmetle Anıldı

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma Ve Dayanışma Vakfı Kastamonu Şubesi'nce bu yıl ikincisi düzenlenen“Selçukluların büyük komutanı, Kastamonu Fatihi, Uç Beylerbeyi Atabey Gazi”yi anmak amacıyla Atabey Gazi (Kırkdirekli) Camii’nde bir program düzenledi.

Yakaşık 600 kişinin katıldığı programda hicri yıl başı olması nedeniyle misafirlere aşure ikram edildi.

Fotograflar için tıklayınız.


 

 

13.10.2015

ATABEY GAZİ 2. ANMA PROGRAMI


“Selçuklu Komutanı ve Kastamonu Fatihi Atabey Gazi 'ye Kastamonu halkı olarak minnetimizi ifade etmek ve O'nu rahmetle anmak amacıyla tertip ettiğimiz programa teşriflerinizi bekleriz."

Tarih : 17 Ekim 2015 Cumartesi Saat : 12.30-13.30

Yer : Atabey Gazi Camii (Kırkdirekli) ve Türbesi Not : Program sonunda aşure ikramı olacaktır.

10.10.2015

HAFTALIK TOPLANTIMIZ


Haftalık toplantımızı Vakıf binamızda yemekli tertip ettik.

 

 

Fotograflar için tıklayınız

30.05.2014

FATİH'İN HALASI SELÇUK HATUN ANILDI
(TÜRKAV'DAN BİR İLK DAHA: FATİH'İN HALASI SELÇUK HATUN DUALARALA ANILDI)
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV), Kastamonu Şubesi, İstanbul?un Fethi'nin 562. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde bu yıl 26.sını düzenlediği Fetih Şöleni kapsamında, Sultan Fatih'in Kastamonu'da uzun süre yaşamış olan ve Candaroğlu II. İbrahim Bey'le bir evlilik gerçekleştirmiş bulunan halası Selçuk Hatun'la ilgili Anma Programı tertip etti. 
TÜRKAV başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu, anma programında yapmış olduğu konuşmada, Sultan Fatih'in Kastamonu ile çok yakın bir münasebeti olduğunu ve TÜRKAV olarak bu bağın nasıl kurulduğunu, her yıl gerçekleştirdikleri Geleneksel Fetih Şöleni etkinlikleri vasıtasıyla Kastamonu ve Türkiye kamuoyuna duyurmaya çalıştıklarını söyledi. Yakupoğlu, bu yılki Geleneksel 26. Fetih Şöleni'ni üç bölüm halinde organize ettiklerini, birinci aşamada; Fatih'in Kastamonu'dan (Candaroğulları sarayından) Bursa'ya (Osmanlılara) gelin giden annesi Halime Hüma Hatun'u ve yine Fatih'in dayısı olan Candaroğlu İsmail Bey?i anmak amacıyla Kastamonu İsmail Bey Camii'nde 22 Mayıs Cuma günü bir program yaptıklarını söyledi. 

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

28.05.2014

TÜRKAV,


FATİH’İN HALASI SELÇUK HATUN’U ANACAK

(TÜRKAV’DAN BİR İLK DAHA: FATİH’İN HALASI SELÇUK HATUN ANILACAK)


Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV), Kastamonu Şubesi, İstanbul’un Fethi’nin 562. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde bu yıl 26.sını düzenlediği Fetih Şöleni kapsamında, Sultan Fatih’in Kastamonu’da uzun süre yaşamış olan ve Candaroğlu II. İbrahim Bey’le bir evlilik gerçekleştirmiş bulunan halası Selçuk Hatun’la ilgili Anma Programı tertip ediyor.

Haberin devamını okumak için tıklayınız.

TÜRKAV SELÇUK HATUN ANMA PROGRAMI
Tarih: 29 Mayıs Cuma Günü saat 17.30
Yer: Hatun Sultan Türbesi.
Kırkçeşme Mahallesi Seyyit Serçe Camii Yanı.

Fotograflar için tıklayınız.


24.05.2014

26. FETİH ŞÖLENİ YİNE BÜYÜK COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Kastamonu Şubesi’nin 26'incisini düzenlediği Fetih Şöleni’nde bu yıl yine büyük coşku ve heyecan vardı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Kur’an-ı Kerim Tilaveti tilavetiyle devam eden etkinlikte konuşan Türkav Kastamonu Şube Başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu şunları söyledi.

Konuşma metni için tıklayınız.


Fotograflar için tıklayınız.


23.05.2015

TÜRKAV’IN TATLI İKRAMINA BÜYÜK İLGİ
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesi’nin bu yıl tertip ettiği 26. Fetih Şöleni etkinlikleri kapsamında Fatih Sultan Mehmet, annesi Halime Hüma Hatun, dayısı Candaroğlu İsmail Bey’in ruhlarına Kastamonu İsmailbey Külliyesi’nde Cuma Namazı çıkışı cemaate tatlı ikramı gerçekleştirildi. 22 Mayıs 2015 Cuma günü yapılan ikramda yaklaşık 1000 kişiye tatlı dağıtıldı. İkramın sonunda vaiz Numan DÜLGER tarafından dua yapıldı.
TÜRKAV Kastamonu Şube Başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu cami çıkışı bir açıklama yaptı: “İstanbul’u fethederek bundan 562 yıl önce Peygamberimizin kutlu müjdesine nail olmuş büyük Türk hükümdarı Fatih Sultan Mehmet Han’ı anmak ve İstanbul’un Fethini kutlamak amacıyla bu yıl 26.sini gerçekleştirdiğimiz Fetih Şöleni kapsamında böyle anlamlı bir hizmet gerçekleştirmeye çalıştık. Yüce Allah, yapılan bu ikramı dergâh-ı izzetinde kabul etsin ve önümüzdeki yıllarda da bu hizmeti yürütmeyi nasip eylesin. 24.05.2015 Pazar günü Atatürk Spor Salonunda yapılacak olan Fetih gecesi programına da bütün hemşehrilerimizi bekliyoruz.” dedi.


16.05.2015

TÜRKAV KASTAMONU ŞUBESİNDEN 26. FETİH ŞÖLENİNDE AHMET ŞAFAK KONSERİ

İstanbul'un Fethi'nin 562. yılını kutlama, Fatih Sultan Mehmet Han ve annesi Hüma Hatun'u anma amacıyla düzenlediğimiz 26. Geleneksel Fetih Şöleni'ne teşriflerinizi bekleriz.

22 MAYIS CUMA İSMAİLBEY CAMİİ
SAAT 13.30 DA TATLI İKRAMI

24 MAYIS PAZAR ATATÜRK SPOR SLAONU

SAAT 18.00 DA KONSER

SANATÇILAR;

AHMET ŞAFAK

ATİLLA YILMAZ

 

Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu
Türkav Kastamonu Şube Başkanı


14.05.2015

MÜZİSYEN KAYA KUZUCU VAKFIMIZI ZİYARET ETTİ

13 Mayıs 2015 Çarşamba günü ünlü müzisyen Kaya Kuzucu vakfımızı ziyaret ederek Türk müziğine ait bilgiler vermiş ve örnekler göstermiştir. Kendisine bu ziyaretinden dolayı teşekkür ediyoruz.

Fotograflar için tıklayınız.

04.05.2015

3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ KONFERANSI YAPILDI

Kastamonu Türk Ocağı ile Vakfımızın birlikte düzenlediği 3 Mayis Türkçülük Günü Programı, 3 Mayıs 2015 Pazar Günü saat:  18.00’de Türkav Kastamonu Şubesi Mehmet Feyzi Efendi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa konuşmacı olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Mustafa Yıldırım katıldı. 

Fotograflar için tıklayınız.

19.03.2015

“TÜRKAV, 4. ZAFER YÜRÜYÜŞÜNE
KATILDI”
Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Kastamonu Şube Yönetimi, Türkiye Kamu-sen Kastamonu İl Temsilciliğinin 18 Mart 2015 Çarşamba akşamı düzenlediği “4. Çanakkale Zafer Yürüyüşü”ne katıldı.

Fotograflar için tıklayınız.

 


09.03.2015

VEFATININ 26. YILINDA MEHMET FEYZİ EFENDİ’YE SEVGİ SELİ
Kastamonu’muzun manevi mimarlarından Mehmet Feyzi Efendi binlerce seveni tarafından Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualarla bir kez daha anıldı
TÜRKAV (Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı) Kastamonu Şubesince hazırlanan programda; Kastamonu'muzun Âlim, Fâzıl ve Mütefekkirlerinden Merhum Mehmet Feyzi Efendi, ahirete irtihalinin 26. vefat yılında çeşitli etkinliklerle yâd edildi.

Haberin devamını okumak için tıklayınız


                                                   Tertip Heyeti

Fotograflar için tıklayınız.

 


26.02.2015

TÜRKAV BÜYÜYEN TEHLİKE KANSERE DİKKAT ÇEKTİ


TÜRKAV KANSERLE İLGİLİ SÖYLEŞİ DÜZENLEDİ


DR. CİHANGİR KÜÇÜK KANSERLE İLGİLİ KONFERANS VERDİ


Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (Türkav) Kastamonu Şubesi, 25 Şubat 2015 Çarşamba günü akşamı TÜRKAV Konferans Salonu’nda “Sağlık Söyleşisi” düzenledi.

Haberin devamını okumak için tıklayınız


                                                   Tertip Heyeti

 


23.02.2015

KONFERANSA DAVET
      
TÜRKAV Kastamonu Şubesi olarak "Sağlık Söyleşileri" kapsamında tertip ettiğimiz, Dr. Cihangir KÜÇÜK'ün konuşmacı olarak katılacağı "Çağımızın Vebası: Kanser" konulu programımıza teşriflerinizi bekleriz.


TARİH              : 25.03.2015 ÇARŞAMBA
SAAT ............. .: 19.30
KONUŞMACI  :DR.CİHANGİR KÜÇÜK
KONU               : ÇAĞIMIZIN VEBASI KANSER


YER : TÜRKAV KASTAMONU ŞUBESİ KONFERANS SALONU
ADRES: AKMESCİT MAHALLESİ ÇATLAKKAPI SOKAK NO:2

 


                                                   Tertip Heyeti

 


13.02.2015

DAVET      
Kastamonu'muzun Âlim, Fâzıl ve Mütefekkirlerinden Merhum Mehmet Feyzi Efendi Hazretlerinin ahirete irtihalinin 26. Sene-i Devriyesi münasebetiyle hazırlamış olduğumuz programa teşriflerinizi bekleriz.


TARİH              : 08.03.2015 PAZAR
HATİM DUASI : SAAT 10.30 DA  GÜMÜŞLÜCEDEKİ   KABRİ   BAŞINDA
KONFERANS : 08.03.2015 PAZAR SAAT 13.30
(RÜYA  DÜĞÜN SALONU (ESKİ SANAYİ SİTESİ BUYRUK OTO YANI)
KONUŞMACI  : DOÇ.DR.BURHAN BALTACI
KASTAMONU ÜNİV. İLAHİYAT FAK. ÖĞRT. ÜYESİ
KONU               : KUR'ÂNÎ BİR HAYAT VE MEHMET FEYZİ EFENDİ

Afiş ve Davetiyeyi indirmek için tıklayınız
                                            
                                                   Tertip Heyeti

 


08.02.2015

Vakfımız yönetim kurulu üyesi Orhan Çamlıca ve vakfımızın üye ve mensuplarından oluşan 26 kişilik umre heyeti 07.02.2015 Cumartesi günü sağlık sıhhat içerisinde vazifelerini yaparak memleketlerine dönmüşlerdir.Yaptıkları umre ziyaretlerinin kabul olmasını Cenabı Allah'tan niyaz ederiz

Resimler için tıklayınız

 


24.01.2015

Vakfımız yönetim kurulu üyesi Orhan Çamlıca ve vakfımızın üye ve mensuplarından oluşan 26 kişilik umre heyeti cuma günü Kastamonu Şehirler Arası Otobüs Terminalinde düzenlenen törenle kutlu yolculuğa uğurlandı. Arkadaşlarımıza sağlık sıhhat içerisinde vazifelerini yaparak memleketlerine dönmelerini Cenabı Allah'tan niyaz ederiz

Resimler için tıklayınız

 


26.12.2014

DUYURU

          2015 YILI GENEL KURUL İSTİŞARE TOPLANTISI 
2015 Yılı İstişare toplantısı 10.01.2015 Cumartesi günü saat 19.00'da Turkav Toplantı salonunda yapılacaktır. Tüm üyelerimizin belirtilen gün ve saatte hazır bulunmalarını önemle rica ederim. 

                         Cevdet YAKUPOĞLU                                         
             TÜRKAV Kastamonu Şubesi Başkanı    

 

Resimler İçin
Tıklayınız

22.12.2014

KASTAMONU TÜRKAV‘IN GELENEKSELTARİH VE KÜLTÜR GECESİ’NDE BÜYÜK COŞKU
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (Türkav), 20 Aralık 2014 Cumartesi akşamı Kastamonu Halk Eğitim Merkezi’nde Tarih ve Kültür Gecesi düzenledi.
Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen programa;MHP Kastamonu milletvekili Emin ÇINAR, MHP MYK üyesi Sami UZUN, MHP il ve ilçe başkanları ve yönetimleri, Ülkü Ocakları il başkanı, Türkiye Kamu-sen il başkanı ve bağlı sendikaların başkanları, Kastamonu Üniversitesi öğretim üyeleri, Türk Ocakları Kastamonu il Başkanı, Şeyh Şaban-ı Veli Vakfı başkanı, Kutlu Bilgi Derneği başkanı, üniversite öğrencilerive çok sayıda vatandaş katıldı. Yoğun bir katılımdan dolayı salonun yetersiz kaldığı görüldü.


Haberin Devamı için tıklayınız.

TÜRKAV Kastamonu Şubesi


16.12.2014

3. TARİH VE KÜLTÜR GECESİNE DAVETLİSİNİZ

20 Aralık 2014 Cumartesi günü saat 19.00 da Kastamonu Halk Eğitim Merkezi Salonunda Gazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ruhi ERSOY'un "ÜLKÜDE BİRLİK, ÜLKEDE DİRLİK" konulu konferansının da yapılacağı 3. TARİH VE KÜLTÜR GECESİNE tüm halkımız davetlidir.

Yazının Devamı için tıklayınız

TÜRKAV Kastamonu Şubesi


17.11.2014

Vakfımızın mensuplarından Merkez Hatip Köyü İmamı Celal Alifişekoğlu, Hacı İlyas Köyünde ziyaret edildi. Ziyarete yönetim kurulu üyelerimiz; Mehmet Ertaş, Hamdi Özden, Orhan Çamlıca ve Cevdet Yakupoğlu katıldılar. 

 

FOTOGRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ


27.10.2014

Kastamonu Fatihi Atabey Gazi Minnetle Anıldı

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma Ve Dayanışma Vakfı Kastamonu Şubesi “Selçukluların büyük komutanı, Kastamonu Fatihi, Uc Beylerbeyi Atabey Gazi”yi anmak amacıyla Atabey Gazi (Kırkdirekli) Camii’nde bir program düzenledi. Atabey Gazi’nin türbesinin başında yapılması planlanan program, serin ve yağışlı hava nedeniyle camii içine alındı.

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

 

 


19.10.2014

TÜRKİYE KAMU ÇALIŞANLARI KALKINMA VE DAYANIŞMA VAKFI
KASTAMONU ŞUBESİ
TÜRKAV

“Selçukluların Büyük Komutanlarından Kastamonu Fatihi
Atabey Gazi (Beylerbeyi Hüsameddin Çoban)'ye Kastamonu halkı olarak minnetimizi ifade etmek ve O'nu rahmetle anmak amacıyla tertip ettiğimiz programa teşriflerinizi bekleriz.”

KASTAMONU FATİHİ ATABEY GAZİ
(HÜSAMEDDİN ÇOBAN BEY)

 

 


25.09.2014

Yazarlarımızdan Musa ÖZDAĞ tarafından 2012-2013 ve 2014 yıllarında "Konya-Bozkır-Bağyurdu Köyü Hizmet Vakfı" tarafından çıkarılan bir dergide de yayınlanmak üzere kaleme alınan BOZKIRIN ARSLANLARI, BOZKIRIN KARAKOLLARI, BOZKIRDAN YÜKSELEN NİYAZ isimli yazıları okumak için yazıların üzerine tıklayınız.

 


25.07.2014

TÜRKAV YAZ KUR’ÂN-I KERİM KURSU ÖĞRENCİLERİ
ŞEHRİ GEZDİ

Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı) Kastamonu Şubesi’nin geleneksel olarak düzenlediği Yaz Dönemi Kur’ân-ı Kerim Kursu’na bu yıl da büyük bir öğrenci katılımı gerçekleşti. Türkav üye ve mensuplarının çocuklarından 7 ilâ 17 yaş arasındaki öğrencilerin iştirak ettiği kursun son günlerinde, kurs öğreticileri nezaretinde Kastamonu’nun önemli ziyaretgâhlarından Şeyh Şa’ban-ı Velî Külliyesi ve Mehmet Feyzi Efendi kabri ziyaret edildi.

Türkav Kastamonu Şube başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu; 2014 Yaz Dönemi Kur’ân-ı Kerim Kursu ile ilgili yaptığı açıklamada, 23 Haziran 2014 tarihinde başlayan kursa bu yıl, geçen seneye göre biraz daha fazla katılımın olduğunu söyledi.

Yazının devamını okumak için tıklayınız.

Fotograflar için Tıklayınız

24.05.2014

25. FETİH ŞÖLENİ YİNE BÜYÜK COŞKUYLA GERÇEKLEŞTİ
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Kastamonu Şubesi’nin 25'incisini düzenlediği Fetih Şöleni’nde bu yıl yine büyük coşku ve heyecan vardı.
23 Mayıs 2014 Cuma akşamı saat 20.30’da Rüya Düğün Salonunda gerçekleştirilen etkinliğine MHP Kastamonu Milletvekili Emin Çınar, MHP İl başkan vekili Sadreddin Kuzu, MHP Kastamonu Kadın Kolları Başkanı Fazilet Değer, MHP Merkez İlçe Başkanı Ali Osman Kurtçu, Kastamonu İl Müftüsü, Kesob Başkanı Dursun Ergin, Ülkü Ocakları İl Başkanı Resül Köprülü, Türkiye Kamu-sen Kastamonu İl Başkanı Nedim Afacan ve bağlı sendika temsilcileri, Kastamonu Cezaevi Müdürü, Hayati Hamzaoğlu, Kastamonu, Erciyes ve Nevşehir Üniversitelerine mensup ilim adamları ile il dışı ve il içinden yaklaşık 900 kişilik bir davetli kitlesi katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Kur’an-ı Kerim Tilaveti tilavetiyle devam eden etkinlikte konuşan Türkav Kastamonu Şube Başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu, çürümüş bir imparatorluğu bundan 561 yıl önce tarihe gömerek Peygamberimizin kutlu müjdesine nail olmuş Fatih Sultan Mehmet Han’ı anmak ve İstanbul’un Fethini kutlamak amacıyla Fetih Şölenini düzenlediklerini belirterek, “Bizler Kamu Çalışanları Vakfı olarak Kastamonu’da 25 yıldır, yani tam çeyrek asırdır Fetih Şölenleri tertip ediyoruz. Ancak, bu programlarda sadece Sultan Fatih’i değil, onun Kastamonu sarayından gelin giden annesi Halime Hüma Hatun’u da anıyoruz” dedi. Bu tür etkinlikleri düzenlerken diğer taraftan da Türk milletinin başarılarının yad edilmesi ve Türk gençlerinin kendine güven duymasını sağlanması gerektiğine işaret eden Yakupoğlu, “Sultan Fatih’in ne zor şartlarda, nasıl bir ciddiyetle, sabır ve imanla hazırlanarak zafere ulaştığını genç beyinlerde yerleştirmeyi vazife edinmeliyiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından İstanbul’un Fethi, Fatih Sultan Mehmed ve Kastamonu ile olan manevi bağları üzerine Türkav Kastamonu Şubesi tarafından hazırlanmış olan Fetih Belgeseli izletildi. Ardından “Sakarya Şiiri”nin okunduğu programda Kırgız öğrenci Emir Yıldızbek tarafından Manas Destanı’ndan bir parça okundu. Daha sonra Sultantepe Musiki Grubu tarafından Türk tasavvuf müziğinden örnekler sunuldu. Gecede son olarak, Grup Ülkü tarafından davetlilere Türk Müziği dinletisi gerçekleştirildi. Programa katılan sanatçılara çiçek takdimi ile program sona erdi.

Fotograflar için Tıklayınız


Fotograflar için Tıklayınız

24.05.2014

TÜRKAV’IN TATLI İKRAMINA BÜYÜK İLGİ
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesi’nin bu yıl tertip ettiği 25. Fetih Şöleni etkinlikleri kapsamında Fatih Sultan Mehmet, annesi Halime Hüma Hatun, dayısı Candaroğlu İsmail Bey’in ruhlarına Kastamonu İsmailbey Külliyesi’nde Cuma Namazı çıkışı cemaate tatlı ikramı gerçekleştirildi. 23 Mayıs 2014 Cuma günü yapılan ikramda yaklaşık 800 kişiye tatlı dağıtıldı. İkramın sonunda cami din görevlisi tarafından dua yapıldı.
TÜRKAV Kastamonu Şube Başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu cami çıkışı bir açıklama yaptı: “İstanbul’u fethederek bundan 561 yıl önce Peygamberimizin kutlu müjdesine nail olmuş büyük Türk hükümdarı Fatih Sultan Mehmet Han’ı anmak ve İstanbul’un Fethini kutlamak amacıyla bu yıl 25.sini gerçekleştirdiğimiz Fetih Şöleni kapsamında böyle anlamlı bir hizmet gerçekleştirmeye çalıştık. Yüce Allah, yapılan bu ikramı dergâh-ı izzetinde kabul etsin ve önümüzdeki yıllarda da bu hizmeti yürütmeyi nasip eylesin. Bu akşam Rüya Düğün Salonu’nda yapılacak olan Fetih gecesi programına da bütün hemşehrilerimizi bekliyoruz.” Yakupoğlu bu sözleriyle faaliyetin amacını ve içeriğini kamuoyu ile paylaştı.

Fotograflar için Tıklayınız

 13.05.2014

25. FETİH ŞÖLENİNE DAVETLİSİNİZ
23 MAYIS 2014


       Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Kastamonu Şubesi 24 yıldır Kastamonu'da İstanbul'un Fethi ve Fatih'in annesini anma etkinlikleri (Fetih Şöleni) düzenlemekte ve Kastamonu'nun Bursa, Edirne, İstanbul ve özellikle de Fatih ile olan manevi bağlarını dile getirmektedir. Fatih, Kastamonu'ya olan vefa borcunu bu memleketi alırken kan dökmeyerek ve oğlu Cem Sultan'ı Kastamonu'ya vali yaparak ödemiştir. Kastamonu'da Fatih'e olan şükran duygularını ve akrabalık bağlarını, yapacağı programlar ve dualar ile yaşatacaktır.
Türk ve İslam dünyasının büyük hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmet Han'ı, Kastamonu'lu akrabalarını, bütün Türk büyüklerini ve aziz milletimizi rahmetle anıyoruz.

PROGRAM


23 MAYIS 2014 CUMA

Cuma namazından sonra İsmailbey Cami'inde tatlı ikramı


FETİH GECESİ

SAYGI DURUŞU VE İSTİKLAL MARŞI

KUR'AN-I KERİM TİLAVETİ ve DUA

AÇILIŞ KONUŞMASI

ŞİİR


TÜRK DÜNYASI HALK OYUNLARI GÖSTERİLERİ

(KAZAKİSTAN, KIRGIZİSTAN, AZERBEYCAN, DOĞU TÜRKİSTAN, TÜRKİYE)

 

KONSER:

TÜRK TASAVVUF MUSİKİSİ
Sultantepe Musiki Grubu

TÜRK MÜZİĞİ KONSERİ
Grup Ülkü

Tarih: 23 Mayıs 2014 Cuma
Saat: 20.30
YER: Rüya Düğün Salonu (Eski Sanayi Sitesi Buyruk Otomotiv Yanı)


TÜRKAV
Kastamonu Şubesi


 

Fotograflar İçin Tıklayınız

01.05.2014

3 MAYIS TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ KONFERANSI YAPILDI

Program, 3 Mayıs 2014 Cumartesi Günü saat:  20.00’de Türkav Kastamonu Şubesi Mehmet Feyzi Efendi Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Programa konuşmacı olarak Vakıf Yönetim Kurulu üyemiz Uzman Öğretmen Hamdi Özden katıldı. Özden, Türk Milliyetçiliğinin tarihini kısaca ele aldıktan sonra 3 Mayıs Türkçülük Davası hakkında bilgi verdi ve konferansının ikinci kısmında ise Türk Milliyetçiliğinin Dinî Temelleri'ni ele adı.

Türkav Kastamonu Şube başkanı Doç. Dr. Cevdet YAKUPOĞLU ise kapanış konuşmasında,  “Bu programın amacı Türk Milliyetçisi oldukları ve Türkiye’nin milli menfaatlerini savundukları halde 3 Mayıs 1944 ve sonrasında tutuklanıp işkence görenleri, Türk Milleti’nin bekası ve milli menfaatleri uğruna kendini feda edenleri; Türkçülük fikrinin gelişmesine katkı sağlayanları anmak; günümüzde tartışmaya açılan ve aşağılanmak istenen “Türk, Türk Milliyetçiliği, Türk Milleti, Türkiye, Türkiye Cumhuriyeti vb.” kavramların boş değerler olmadığını anlatmaktır. 1944’te Türkçülük Dâvâsı sonucunda hapse mahkum edilip, 1,5 yıl yattıktan sonra aklanan Türk Milliyetçilerinin (A. Türkeş, N. Atsız, N. Sançar, Z. V. Togan, O. Ş. Gökyay, R. O. Türkkan, H. Namık Orkun, Hikmet Tanyu, H. F. Cansever, F. Tevetoğlu, Cemal Oğuz Öcal, İsmet Tümtürk, Muzaffer Eriş, Sait Bilgiç, Zeki Özgür, Sadi Özbek, Cabbar Şenel, Nurullah Barıman, Cihat Savaşfer, Fazıl Hisarcıklı, Yusuf Kadıgil, Fehiman Altan, Saim Bayrak) ruhu şad olsun.” sözlerine yer verdi.30.04.2014

KONFERANSA DAVET


Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Kastamonu Şubesi tarafından 3 Mayıs Türkçülük Günü konferansı yapılacaktır.

Tüm halkımız davetlidir.

TARİH : 03.05.2014

SAAT: 20.30

YER : TÜRKAV KASTAMONU ŞUBESİ ( YENİ BİNA)
MEHMET FEYZİ EFENDİ KONFERANS SALONU

KONUŞMACI : EĞİTİMCİ HAMDİ ÖZDEN

KONU : TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİNİN DİNÎ TEMELLERİ21.03.2014

“TÜRKAV, 3. ZAFER YÜRÜYÜŞÜNE
KATILDI”
Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Kastamonu Şube Yönetimi, Türkiye Kamu-sen Kastamonu İl Temsilciliğinin 18 Mart 2014 Salı akşamı düzenlediği “3. Çanakkale Zafer Yürüyüşü”ne katıldı.

Yazının devamı ve resimler için tıklayınız.11.03.2014

VEFATININ 25. YILINDA MEHMET FEYZİ EFENDİ’YE SEVGİ SELİ
Kastamonu’muzun manevi mimarlarından Mehmet Feyzi Efendi binlerce seveni tarafından bir kez daha anıldı
Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Kastamonu Şubesince hazırlanan programda; Kastamonu'muzun Âlim, Fâzıl ve Mütefekkirlerinden Merhum Mehmet Feyzi Efendi, ahirete irtihalinin 25. vefat yılında çeşitli etkinliklerle yad edildi.

Yazının devamını okumak için tıklayınız

Fotoğraflar için tıklayınız
                                             
                                                   Tertip Heyeti


27.02.2014

HOCALI KATLİAMI MEVLİT PROGRAMI

Ermenilerin 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dağlık Karabağ bölgesinde Hocalı kasabasında 22 yıl önce gerçekleştirdikleri katliamın yıldönümü münasebetiyle Türkav Kastamonu Şubesi, 27 Şubat 2014 tarihinde Kastamonu İsmail Bey Cami'nde Mevlid-i Şerif okuttu.
Kastamonu Üniversitesi Genç Tarihçiler Kulübü ve Türkav Kastamonu Şubesi işbirliğiyle gerçekleştirilen program, akşam namazını müteakip İsmail Bey Camii'nde başladı. Kastamonu'nun önde gelen mevlithanları tarafından tilavet edilen Kur'an-ı Kerim ve okunan Mevlid-i Şerif'in ardından cami çıkışında cemaate, Hocalı kasabasında ve bütün İslam aleminde şehit edilen mazlumların ruhuna tatlı ikram edildi.
Şube başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu,  cami çıkışı yaptığı basın açıklamasında:
“Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ bölgesinde Rusların da desteğiyle silahlanan Ermenilerin 26 Şubat 1992 tarihinde katliama giriştiklerini ve bunun sonucunda sivil Türklerden 1000 kişiden fazla şehit, 1275 rehin, 150 kayıp verildiğini dile getirdi. Yakupoğlu, aradan yıllar geçmesine rağmen Karabağlı Türk soydaşlarımızın acısının dinmediğini ve yörede Ermeni işgal ve baskısının sürmekte olduğunu da sözlerine ekledi. "Türk Milleti; Azerbaycan, Doğu Türkistan, Afganistan, Irak, Suriye ve Filistin başta olmak üzere nerede Türk ve Müslüman kanı akıyorsa, akan bu kanın durması için gerekeni yapmaya hazırdır. Türkav olarak Türk ve İslam Dünyasının önemli bir parçası olan Azerbaycan Türklerinin acılarını paylaşıyor, şehit düşen soydaşlarımızı rahmetle anıyor, Ermeni işgali altında bulunan Türk topraklarının en kısa sürede gerçek sahiplerine iade edilmesini bekliyoruz.” sözleriyle açıklamasını bitirdi.14.02.2014

DAVET      
Kastamonu'muzun Âlim, Fâzıl ve Mütefekkirlerinden Merhum Mehmet Feyzi Efendi Hazretlerinin ahirete irtihalinin 25. Sene-i Devriyesi münasebetiyle hazırlamış olduğumuz programa teşriflerinizi bekleriz.


TARİH              : 09.03.2014 PAZAR
HATİM DUASI : SAAT 10.30 DA  GÜMÜŞLÜCEDEKİ   KABRİ   BAŞINDA
KONFERANS : 10.03.2013 PAZAR SAAT 13.30 (RÜYA  DÜĞÜN SALONU (ESKİ SANAYİ SİTESİ BUYRUK OTO YANI)
KONUŞMACI  : DOÇ.DR.BEKİR TATLI
ÇUKUROVA ÜNİV. İLAHİYAT FAK. ÖĞRT. ÜYESİ
KONU               : MEHMET FEYZİ EFENDİ'DE PEYGAMBER SEVGİSİAfiş ve Davetiyeyi indirmek için tıklayınız
                                             
                                                   Tertip Heyeti                      09.01.2014

GELENEKSEL TARİH VE KÜLTÜR GECESİ II
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TURKAV) Kastamonu Şubesi tarafından 25 Aralık 2013 Çarşamba akşamı Halk Eğitim Merkezi’nde İkinci Tarih ve Kültür Gecesi düzenlendi.


                                Yazının devamını okumak için tıklayınız                      13.12.2013

DÖRT İLÇENİN ORTASINDA BİR GARİP KÖY: ÖMERSİN
Kastamonu’nun tarihî, kültürel ve coğrafi bakımlardan önemli özelliklere sahip yerleşim yerlerinden biri olan Ömersin (Ömer-sini) Köyü ile ilgili ön araştırma sonuçları birkaç başlık halinde özetlenebilir:


                                Yazının devamını okumak için tıklayınız                  25.08.2013

                TÜRKAV’IN YAZ KURSUNA REKOR KATILIM
Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Kastamonu Şubesi’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği Yaz Dönemi Kur’ân-ı Kerim Kursu sona erdi.
Türkav Kastamonu Şube başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu; Türkav Yaz Dönemi Kur’ân-ı Kerim Kursu ile ilgili yaptığı açıklamada 24 Haziran 2013 tarihinde başlayan kursa bu yıl rekor katılımın olduğunu söyledi.


                                Yazının devamını okumak için tıklayınız

 

 

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

                      27.05.2013

TÜRKAV KASTAMONU ŞUBESİNDEN 24. FETİH ŞÖLENİNDE AHMET ŞAFAK KONSERİ
“Ahmet Şafak: Çözüm sürecini desteklemiyorum”
24-25 Mayıs 2013 tarihlerinde Kastamonu’da düzenlenen 24. Fetih Şöleninde konser veren ünlü türkücü Ahmet Şafak, Akil İnsanlarda yer alan meslektaşlarına göndermede bulundu. Şafak, Akil İnsanlar heyetinde yer alan sanatçılar siyaset yaparken kendisinin ise sahnede görüşlerini belirtmesi üzerine politikacı diye eleştirilmesine anlam veremediğini söyledi. Ayrıca Şafak, çözüm sürecini ise desteklemediğini kaydetti.

  Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şube Başkanlığı tarafından, Kastamonu Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen 24. Fetih Şöleni’nde ünlü sanatçı Ahmet Şafak sahne aldı. Program, Türkav Şube başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu’nun açılış konuşması ile başladı.
                                Yazının devamını okumak için tıklayınızDavetiyeyi indirmek için tıklayınız

                      15.05.2013

24. FETİH ŞÖLENİNE DAVETLİSİNİZ
24-25 MAYIS 2013


       Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Kastamonu Şubesi 24 yıldır Kastamonu'da İstanbul'un Fethi ve Fatih'in annesini anma etkinlikleri (Fetih Şöleni) düzenlemekte ve Kastamonu'nun Bursa, Edirne, İstanbul ve özellikle de Fatih ile olan manevi bağlarını dile getirmektedir. Fatih, Kastamonu'ya olan vefa borcunu bu memleketi alırken kan dökmeyerek ve oğlu Cem Sultan'ı Kastamonu'ya vali yaparak ödemiştir. Kastamonu'da Fatih'e olan şükran duygularını ve akrabalık bağlarını, yapacağı programlar ve dualar ile yaşatacaktır.
Türk ve İslam dünyasının büyük hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmet Han'ı, Kastamonu'lu akrabalarını, bütün Türk büyüklerini ve aziz milletimizi rahmetle anıyoruz.

PROGRAM


24 MAYIS 2013 CUMA
Cuma namazından sonra İsmailbey Cami'inde tatlı dağıtımı


25 MAYIS 2013 CUMARTESİ

TİYATRO EFSANE SAHNESİ
(FATİH SULTAN MEHMET HAN)

SAAT: 11.00 - 14.00 - 16.00
YER: Halk Eğitim Merkezi

KONSER:

AHMET ŞAFAK - OZAN ARİF ATILGAN

SAAT: 20.30

YER: BELEDİYE MEYDANI


TÜRKAV
Kastamonu Şubesi                      05.05.2013

TÜRKAV- KASTAMONU ŞUBESİ
3 MAYIS 1944 TÜRKÇÜLÜK GÜNÜ PANELİ


       Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Kastamonu Şubesi tarafından, 3 Mayıs 1944 Türkçülük Dâvâsı ve Türkçülük Günü anısına bir panel düzenlenmiştir.
       Program, 2 Mayıs 2013 Perşembe Günü saat: 19.00’da Kastamonu belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilmiştir.
      Türkav Kastamonu Şube başkanı Doç. Dr. Cevdet YAKUPOĞLU’nun yönettiği panelde; Doç. Dr. M. Serhat YILMAZ: “Osmanlı’dan Cumhuriyet’e Türkçülük Fikir Akımının Gelişimi”; Yrd. Doç. Dr. Yasin ŞERİFOĞLU: “Türk Sözünün Anlamından Hareketle Türk Milleti Kavramı”; Emekli Eğitimci Celal ÜNAL: “3 Mayıs 1944 Türkçülük Dâvâsı” başlıklı konuşmalarını yapmışlardır.

Yazının devamını okumak için tıklayınız                      17.04.2013

HZ. MUHAMMED (S.A.V) ÇOK YÖNLÜ BİR ŞAHSİYETTİ
Doğumunun 1442. miladi yılını idrak ettiğimiz Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV)’i anmak için Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen Kutlu Doğum Haftası’nı coşkuyla, ona olan özlem, saygı ve sevgiyle, rahmetine ve şefaatine duyduğumuz sonsuz arzu ve iştiyakla kutluyoruz.

Yazının devamını okumak için tıklayınız                      27.03.2013

TÜRKAV’DAN TÜRK OCAKLARI KONFERANSI

      26 Mart gecesi, TÜRKAV Kastamonu Şube binasında gerçekleşen etkinlikte, K.Ü. Fen – Edebiyat Fak. Tarih Bölümü öğretim üyelerinden Doç. Dr. Mehmet Serhat Yılmaz Kastamonu Türk Ocakları ile ilgili bir konferans verdi.

     Yoğun bir katılımın gerçekleştiği konferansta, Osmanlı’dan Cumhuriyete geçiş sürecinde toplumda meydana gelen gelişmeleri de gözler önüne seren Yılmaz, Kastamonu Türk Ocaklarının kuruluşu, yapısı, yıllar içinde görev almış yönetim kadrosu ve faaliyetleri ile ilgili çok doyurucu bilgiler sundu.

Haberin devamını okumak için tıklayınız                      13.03.2013

“TÜRKAV’DAN ZAFER YÜRÜYÜŞÜNE DESTEK”
Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Kastamonu Şube Başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu, Türkiye Kamu-sen Kastamonu İl Temsilciliğinin 18 Mart 2013 Pazartesi günü akşamı düzenleyeceği “Çanakkale Zafer Yürüyüşü” ile ilgili bir açıklama yaptı:

Haberin devamını okumak için tıklayınız                      12.03.2013

“İSTİKLÂL MARŞIMIZ FELAKET GÜNLERİNDE YAZILDI, SÜKÛNET GÜNLERİNDE İLELEBED OKUNACAK”


       Milli marşlar, milletlerin birliğini sağlayan ve yaşatan temel öğelerdendir. İstiklal Marşı, Türk milletinin bağımsızlık mücadelesini ölümsüzleştiren, Türklüğü ortak düşünce ve değerler düzleminde buluşturan eşsiz bir yapıttır. İstiklal Marşı, Türkiye’nin düşman işgaline uğradığı felaket günlerinde hazırlandı. Bu marş özlü dizeleriyle Türk milletinin vatan ve bayrak sevgisini, bağımsızlık ülküsünü en güzel bir biçimde yansıtmaktadır.
                                  Yazının devamını okumak için tıklayınız                      12.03.2013

TÜRKAV Genel Başkanı Sinan Yüksel, Kastamonuluların her yerde Türk milliyetçiliğini temsil ettiklerini söyledi.

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Kastamonu Şubesi'nin düzenlediği Kastamonu Belediyesi'nin desteklediği Mehmet Feyzi Efendi'yi Anma Haftası etkinliklerine katılmak üzere Kastamonu'ya gelen TÜRKAV Genel Başkanı Sinan Yüksel ve beraberindeki heyet, Kastamonu Belediye Başkanvekili Bahri Yavuz'u ziyaret etti.
                                  Haberin devamını okumak için tıklayınız

                                                    12.03.2013

MEHMET FEYZİ EFENDİ BU YIL BİR BAŞKA ANILDI

Kastamonu’nun âlim, fazıl ve mütefekkirlerinden merhum M. Feyzi Efendi (M. F. ŞALLIOĞLU), vefatının 24. yıldönümünde Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Kastamonu Şubesince düzenlenen bir dizi etkinlikle anıldı. Haberin devamını okumak için tıklayınız
                                  
                                
FOTOGRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ


2013 YILI

                                        DAVET      
Kastamonu'muzun Âlim, Fâzıl ve Mütefekkirlerinden Merhum Mehmet Feyzi Efendi Hazretlerinin ahirete irtihalinin 24. Sene-i Devriyesi münasebetiyle hazırlamış olduğumuz programa teşriflerinizi bekleriz.

TARİH              : 10.03.2013 PAZAR
HATİM DUASI : SAAT 10.30 DA  GÜMÜŞLÜCEDEKİ   KABRİ   BAŞINDA
KONFERANS : 10.03.2013 PAZAR SAAT 13.30
          ALYANS  DÜĞÜN SALONU (YOL-İŞ SENDİKASI ALTI)
KONUŞMACI  : HÜSEYİN KADER (EĞİTİMCİ-İLAHİYATÇI)
KONU               : MEHMET FEYZİ EFENDİ'NİN TEBLİĞ VE  EĞİTİM METODU

SERGİ            :08.03.2013 SAAT 14.00 BARUTÇUOĞLU AVM

Afiş ve Davetiyeyi indirmek için tıklayınız
                                             
                                                                 Tertip Heyeti                                       DUYURU
          Cuma günleri saat 19.30'da Emekli Meslek Dersleri Öğretmeni Musa ÖZDAĞ'ın verdiği eğitim,kültür semineri başlamıştır. Tüm halkımız davetlidir.

                                                          TÜRKAV Kastamonu Şubesi

Tarih: 05.10. 2012
Konu: ÜRÜNLERİN KORUNMASI

Tarih: 12.10. 2012
Konu: MODALAR VE KODLAR

Tarih: 19.10. 2012
Konu: ESMÂNIN MEYVELERİ

          Seminerlerde tutulan notlara ulaşmak için     Tıklayınız.
          Seminerlerin tam metnine ulaşmak için   Tıklayınız                                       DUYURU
         Pazar günleri saat 12.15'te Emekli Meslek Dersleri Öğretmeni Musa ÖZDAĞ'ın verdiği tefsir seminerleri devam etmektedir. Tüm halkımız davetlidir.
                                                         
                                                    TÜRKAV Kastamonu Şubesi
Tarih: 29.01. 2012
Konu: SÜDA DEĞİLİZ

Tarih: 05.02. 2012
Konu: YALNIZ DEĞİLSİNİZ

Tarih: 27.01. 2013
Konu: BÜYÜK HABER NEBE SÛRESİ  1-4. ÂYET

Seminerlerdeki notlara ulaşmak için     Tıklayınız.      

TÜRKAV- KASTAMONU ŞUBESİ
BASIN AÇIKLAMASI:

“Azerbaycan’da 21 Yıl Önce Ermenilerin Yaptığı Katliamın Acıları Türk Milleti’nin Hâlâ Yüreğinde!”

Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Kastamonu Şube başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu, Ermenilerin 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin Dağlık Karabağ bölgesinde Hocalı kasabasında 21 yıl önce gerçekleştirdikleri katliamın yıldönümü ile ilgili bir açıklama yaptı:

  Devamını okumak için tıklayınız


                                       TÜRKAV  
                       Kastamonu Şubesi Yönetimi       Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı (TÜRKAV) Şubesi tarafından Kastamonu Üniversitesi Genç Tarihçiler Topluluğu, Türkiye Kamu-Sen, Kastamonu Belediye, Kutlu Bilgi Araştırma ve Dayanışma Derneği ve Kastamonu Üniversitesi Türk Dilini ve Kültürünü Yaşatma Topluluğu’nun katkılarıyla düzenlenen Tarih ve Kültür Gecesi, Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirildi.

                                                                        Haberin Devamını okumak için tıklayınız   

                         
                                       TÜRKAV  
                       Kastamonu Şubesi Yönetimi                                   

Türkav’dan Yeni Etkinlik:
Fikir Adamlarımız AnısınaKültür Gecesi

FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Kastamonu Şube başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu yaptığı açıklamada, Türkav olarak 26 Aralık 2012 Çarşamba Günü saat 19.30’da Kastamonu Halk Eğitim Merkezi Salonunda, Türk İlim ve Fikir Adamlarımız Anısına Tarih ve Kültür Gecesi düzenleyeceklerini ve programa tüm Kastamonu halkının davetli olduğunu söyledi.
Yakupoğlu, açıklamasının devamında...
                               Yazının devamını okumak için tıklayınız


               PROGRAM
Açılış Konuşması

Türk İlim ve Fikir Adamlarımız


Kemal Çapraz (vefatı: 16 Eylül 2008)
Turan Yazgan (vefatı: 22 Kasım 2012)
Orhan Şaik Gökyay (vefatı: 02 Aralık 1994)
Hüseyin Nihal Atsız (vefatı: 11 Aralık 1975)
Hz. Mevlânâ (vefatı: 17 Aralık 1273)
Mehmet Akif Ersoy (vefatı: 27 Aralık 1936)
Seyyid Ahmet Arvasi (vefatı: 31 Aralık 1988)
Arif Nihat Asya (vefatı: 05 Ocak 1975)
Rauf Denktaş (vefatı: 13 Ocak 2012)
Mehmet Emin Yurdakul (vefatı: 14 Ocak 1944)
Osman Turan (vefatı: 17 Ocak 1978)
Reha Oğuz Türkkan (vefatı: 18 Ocak 2010)

Sinevizyon Gösterisi
Şiirler
Müzik
Konferans "Ateş Çemberindeki Türk Dünyası"
Türk İlim Adamları Kitap Sergisi
Türk Dünyasından Esintiler
Yrd. Doç. Dr. Yasin ŞERİFOĞLU
(Kastamonu Üniversitesi F.E.F. Türk Dili ve Edebiyatı Bölüm Başkanı)


Yer : Kastamonu Halk Eğitim Merkezi
Tarih : 26 Aralık 2012 Çarşamba
Saat : 19.30- 21.30

Davetiyeyi indirmek için tıklayınız.

                             Doç. Dr. Cevdet YAKUPOĞLU
                        TÜRKAV Kastamonu Şube Başkanı                      
                   TÜRKAV’DAN AÇIKLAMA:

“Mustafa Gezici Arşivi Yeni Bir Hazine Kazandı!”

Türkav (Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı) Kastamonu Şube başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu, Milli Eğitim Müdürlüğünün açtığı soruşturma ile ilgili bir açıklama yaptı:
Açıklamayı okumak için tıklayınız

                          Cevdet YAKUPOĞLU                           
             TÜRKAV Kastamonu Şubesi BaşkanıİLK KADIN MİTİNGİ NEDEN KASTAMONU’DA YAPILDI?

   Türkav Kastamonu şube başkanı Doç. Dr. Cevdet Yakupoğlu, Kastamonu’da İlk Kadın Mitinginin tarihî- kültürel alt yapısını ele alan bir açıklama yaptı:   Devamını okumak için tıklayınız
                          Cevdet YAKUPOĞLU                           
             TÜRKAV Kastamonu Şubesi Başkanı

 Türkav Kastamonu Basın Toplantısı

Türkav Kastamonu şubesi yönetimi, 1 Aralık 2012 Cumartesi günü, Ömür Pastanesinde Kastamonulu basın mensuplarının katılımı ile kahvaltılı bir basın toplantısı düzenledi. Kahvaltıya şubemizi temsilen Yönetim Kurulu başkanı Doç. Dr. Cevdet YAKUPOĞLU, başkan yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Burhan BALTACI ve Mehmet ERTAŞ (bir önceki şube başkanımız) katıldılar.

Kahvaltıda Kastamonu basınından Açıksöz, Doğrusöz, Kastamonu, Nasrullah ve Sözcü gazeteleri ile Anadolu Ajans, Kastamonu Ajans, Vakıflar Bölge Müdürlüğü, Kastamonu FM, İnternet Haber basın ve haber temsilcileri katıldılar. Toplantıda basın bildirisini yazılı metin olarak temsilcilere ileten başkan Yakupoğlu, aynı zamanda basın mensuplarına hitaben bir de konuşma yaptı. Yakupoğlu, konuşmasında Türkav Kastamonu şubesinin şimdiye kadarki faaliyetlerini özetledikten sonra önümüzdeki üç yıl içinde yapılması planlanan faaliyetler hakkında da bilgi verdi.
                                          TÜRKAV  
                       Kastamonu Şubesi Yönetimi    

                             TÜRKAV KASTAMONU
                                        2013- 2015
Görüldüğü üzere Türkav Kastamonu şubesi, açıldığı günden bu yana yaptığı faaliyetlerle hem vakıf mensuplarına hem Kastamonu ve çevresindeki kamu çalışanlarına ve hem de tüm Kastamonu halkına yönelik faaliyetler icra etmek suretiyle sosyal sorumluluğunu yerine getirmiştir.

Hizmet ve faaliyet çıtasını yüksek tutmuş bulunan Türkav’ın gelecekteki hedefi, öncelikli olarak bu çıtanın altında kalmamak olacaktır. Diğer bir ifade ile yukarıda maddeler halinde sıralanmış bulunan Türkav’ın Kastamonu’daki geleneksel hale dönüşmüş bu faaliyetleri devam ettirilecektir.   Devamını okumak için tıklayınız

                                   Cevdet YAKUPOĞLU                           
             TÜRKAV Kastamonu Şubesi Başkanı    

 DUYURU

          2013 YILI GENEL KURUL İSTİŞARE TOPLANTISI
2013 Yılı İstişare toplantısı 27.11.2012 Salı günü saat 19.00'da Turkav Toplantı salonunda yapılacaktır. Tüm üyelerimizin belirtilen gün ve saatte hazır bulunmalarını önemle rica ederim.

                         Cevdet YAKUPOĞLU                                         
             TÜRKAV Kastamonu Şubesi Başkanı           TÜRKİYE KAMU ÇALIŞANLARI KALKINMA VE DAYANIŞMA VAKFI KASTAMONU ŞUBESİ’NİN
24 KASIM ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

                 Gönüllerin ve zihinlerin fatihi olan, “her dönemin adamı değil, her dönemde adam olacaksın” diyerek, alnı ak - gönlü pak bir nesil yetiştirmeyi kendilerine ülkü edinen öğretmenlerimizin bu mutlu günlerinin kutlu olmasını diliyor, bütün öğretmenlerimiz için 24 Kasım’ın, maddî ve manevî açıdan hak ettikleri değeri alacakları bir başlangıç günü olması dileğiyle, vefâ timsâli öğretmenlerimize sevgi ve saygılarımızı sunuyor, bu kutsal görevleri uğruna şehitlik mertebesine erişen öğretmenlerimizi de rahmetle yâd ediyoruz.
                                                                                  
                                            TÜRKAV  

                       Kastamonu Şubesi Yönetimi              Türkav Kastamonu Şubesi Yönetim Kurulu Değişikliği

         Şubemizin, 03.11.2012 tarihinde gerçekleştirdiği Olağan Kongre sonucunda yeni Yönetim Kurulu belirlenmiş olup, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Doç. Dr. Cevdet YAKUPOĞLU seçilmiştir.
Türkav Kastamonu Şubesi mensuplarına ve bütün Kastamonu halkına hayırlı uğurlu olmasını diler,
        Yeni Yönetim Kurulu’nun başarılı olmasını temenni ederiz.

  TÜRKAV