AÇILIŞ KONUŞMASI

Türk devletinin bekası ve istikbali için hizmet aşkıyla çalışan değerli milletvekilimiz, saygıdeğer belediye başkanlarımız, kıymetli daire amirlerimiz, cefakâr basın mensuplarımız,  bu programların yapılmasına hiçbir beklentisi olmadan sırf Allah rızası için maddi manevi destekte bulunan fedâkâr gönül erlerimiz, feyiz pınarından içen gönül dostlarımız, uzaktan- yakından gelen saygıdeğer misafirlerimiz; mana sultanımız Mehmed Feyzi Efendiyi Anma Programına hoş geldiniz,  safa geldiniz.
Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Kastamonu’da kurulduğu 1989 yılından beri üyelerimizin ve hemşerilerimizin milli ve manevi şuurunu yüksek bir seviyede tutmak ve birbirleriyle kaynaşmasını sağlamak amacıyla vakfımız bünyesinde Cuma akşamları sohbetler düzenlemekte, annesi Kastamonu’muzun Devrekâni ilçesinden olan   Fatih Sultan Mehmet Han Hazretlerini anma ve Fetih Şölenleri tertip etmekte; herkesimden ziyarete gelenlere ayrım yapmadan onların manevi iklimlerini, feyziyle aydınlatan gönül sultanı Mehmet Feyzi Efendi’yi Anma Programları hazırlamaktadır.
Ülkemiz ve İslam âlemi ilme ve ulemaya değer verir, fikirlerini değerlendirip hayat düsturu edinirse maddi ve manevi açıdan kalkınacaktır.
Bu sene vefatının 22. sene-i devriyesini idrak ettiğimiz Mehmet Feyzi Efendi’ye Kastamonulular ve tanıyanları çok şeyler borçludur.
Bizlerin bu anma programını düzenlemedeki amacımız; Onun Allah ve Resulünün sevgisini gönüllere aşılamaya, vatana sadakate, Türk milletine olan muhabbete davet ettiği, milli birliğimizin güçlenmesi ve milletimizin kalkınması için kendisini ziyarete gelenlere hiçbir dünyevi karşılık beklemeden, bıkmadan, usanmadan onların eğitimlerine gönüllü olarak katkıda bulunduğunu hatırlatmayı vefa borcu addediyoruz.
Biz de O’ nu, çok sevdiği peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselâmı ve bütün Allah dostlarını rahmet ve minnetle anarken onların feyiz ve himmetlerinin üzerimize olmasını Cenabı Hak’tan niyaz ederiz. Hepinizi hürmetle selamlıyorum.

                                                                              Mehmet ERTAŞ                                                                            TÜRKAV Şube Başkanı