12.03.2013

2012  MEHMET FEYZİ EFENDİ PROGRAMININ AÇILIŞ KONUŞMASI

       Türk devletinin bekası ve istikbali için çalışan değerli milletvekilimiz, saygıdeğer belediye başkanlarımız, kıymetli daire amirlerimiz,siyasi partilerimizin değerli temsilcileri,sendika-vakıf-dernek ve tüm sivil toplumu temsilcileri, cefakâr basın mensuplarımız,  bu programların yapılmasına hiçbir beklentisi olmadan sırf Allah rızası için maddi manevi destekte bulunan fedâkâr gönül erlerimiz, feyiz pınarından içen gönül dostlarımız, uzaktan- yakından gelen saygıdeğer misafirlerimiz; mana sultanımız Mehmed Feyzi Efendiyi Anma Programına hoş geldiniz,  safa geldiniz.
      Bugün vefatının 23. sene-i devriyesini idrak ettiğimiz merhum Mehmet Feyzi Efendi’yi anmak ve hatırasını yad etmek için toplanmış bulunuyoruz.
     Merhum, güneş gibi mütevazi haliyle toplumun her kesimini aydınlatmaya;onlara feyizler saçmaya ömür boyu devam etti .İlme,alime,talebeye hürmet eder,onlara ayrı bir değer verirdi.
      Allah ve Resulünün sevgisini gönüllere aşılamaya, vatana sadakate, Türk milletine olan muhabbete davet ettiği, milli birliğimizin güçlenmesi ve milletimizin kalkınması için kendisini ziyarete gelenlere hiçbir dünyevi karşılık beklemeden, bıkmadan, usanmadan onların eğitimlerine gönüllü olarak katkıda bulunduğundan dolayı bir vefa borcumuzu ödemeye çalışıyoruz.
     Biz de O’ nu, çok sevdiği peygamberimiz Hz. Muhammed Aleyhisselâmı ve bütün Allah dostlarını rahmet ve minnetle anarken onların feyiz ve himmetlerinin üzerimize olmasını Cenabı Hak’tan niyaz eder;cümlenizi hürmetle selamlarım.Allaha emanet olunuz.

                                                                              Mehmet ERTAŞ                                                                            TÜRKAV Şube Başkanı